Countries 
All Sports
All Sports
Schedule / December
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
Medal Standings
Country Results by Day
 -  Bahrain
Saturday, 17 December

Start Time Location Event Participants Status Info
EQ
6:00
Mesaieed Endurance Course Individual Endurance
Raid
BRN AL KHALIFA H.H. Sh. N.b.H.  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Optimist
Race 6
BRN SHOWAITER Ebrahim Samir  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Optimist
Race 6
BRN ALNAAR Saud  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Open Laser 4.7
Race 6
BRN ALDOSARI Ebrahim Duaij  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Open Laser 4.7
Race 6
BRN ABDULLA SADIQ Daoud  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Laser
Race 7
BRN ALKOOHEJI Sami  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Laser
Race 7
BRN ABDULLA SADIQ Abdulrahim  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's 470
Race 7
BRN BAHRAIN  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Radial Open Laser
Race 7
BRN JANAHI Abdulla  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Optimist
Race 7
BRN SHOWAITER Ebrahim Samir  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Optimist
Race 7
BRN ALNAAR Saud  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Open Laser 4.7
Race 7
BRN ALDOSARI Ebrahim Duaij  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Open Laser 4.7
Race 7
BRN ABDULLA SADIQ Daoud  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Laser
Race 8
BRN ALKOOHEJI Sami  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's Laser
Race 8
BRN ABDULLA SADIQ Abdulrahim  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Men's 470
Race 8
BRN BAHRAIN  
Official
SA
10:00
Doha Sailing Club Radial Open Laser
Race 8
BRN JANAHI Abdulla  
Official
HB
14:00
Aspire Zone - Women's Indoor Hall Men's Team Preliminary Round
Group B Match 14
BRN BAHRAIN  
DJI DJIBOUTI  
Official
TK
14:45
Qatar Sports Club - Indoor Hall
Mat A
Men's Under 68kg
Round of 16 Bout 4
BRN NASER Ahmed Abbas  
KSA ALASMARI Ghazi  
Official
TK
15:00
Qatar Sports Club - Indoor Hall
Mat B
Women's Under 57kg
Quarterfinal Bout 5
BRN JAWHER Kaltham Jasim  
EGY WAHBA Hedaya  
Official
VO
17:00
Al Rayyan Sports Club - Indoor Hall Men Preliminary
Group B Match 24
SUD SUDAN  
BRN BAHRAIN  
Official
AT
17:40
Aspire Zone - Khalifa Stadium Women's High Jump
Final
BRN ALANSARI Maryam Mohamed  
Official
AT
18:30
Aspire Zone - Khalifa Stadium Men's 200m
Round 1 Heat 3/3
BRN ALDOSERI Ali Omar  
Official
AT
18:45
Aspire Zone - Khalifa Stadium Men's 800m
Final
BRN ALI Belal Mansour  
Official

Related Info
Results
PDF Files
Event pages
Other pages