Countries 
All Sports
All Sports
Schedule / December
6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23
        19 12 18 24 19 35 34 24 8 36 42 20 18 8
Medal Standings

Rank Player Discipline Event Medal Number
of
Medals
1 TUN MELLOULI Oussama Swimming Swimming Men's 100m Backstroke Gold  Gold 16
Men's 100m Butterfly Gold  Gold
Men's 100m Freestyle Gold  Gold
Men's 1500m Freestyle Gold  Gold
Men's 200m Backstroke Gold  Gold
Men's 200m Breaststroke Gold  Gold
Men's 200m Butterfly Gold  Gold
Men's 200m Freestyle Gold  Gold
Men's 200m Individual Medley Gold  Gold
Men's 400m Freestyle Gold  Gold
Men's 400m Individual Medley Gold  Gold
Men's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold
Men's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Men's 50m Butterfly Gold  Gold
Men's 50m Freestyle Gold  Gold
Men's 4x100m Medley Relay Silver  Silver
2 EGY OSMAN Farida Swimming Swimming Women's 100m Butterfly Gold  Gold 7
Women's 100m Freestyle Gold  Gold
Women's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold
Women's 4x100m Medley Relay Gold  Gold
Women's 50m Backstroke Gold  Gold
Women's 50m Butterfly Gold  Gold
Women's 50m Freestyle Gold  Gold
3 KSA ALSAEED Mohammed Shooting Shooting Men's 10m Air Pistol TEAM Gold  Gold 7
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 25m Standard Pistol Gold  Gold
Men's 25m Standard Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 50m Pistol Gold  Gold
Men's 50m Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 10m Air Pistol Silver  Silver
4 EGY MANSOUR Amira Archery Archery Women's Individual Recurve Gold  Gold 7
Women's Indv. Rec. 30m Gold  Gold
Women's Indv. Rec. 50m Gold  Gold
Women's Indv. Rec. 70m Gold  Gold
Women's Indv. Rec. FITA Gold  Gold
Women's Team Recurve Gold  Gold
Women's Indv. Rec. 60m Bronze  Bronze
5 MAR EL BEKRI Sara Swimming Swimming Women's 100m Breaststroke Gold  Gold 10
Women's 200m Breaststroke Gold  Gold
Women's 200m Butterfly Gold  Gold
Women's 400m Individual Medley Gold  Gold
Women's 50m Breaststroke Gold  Gold
Women's 200m Freestyle Silver  Silver
Women's 200m Individual Medley Silver  Silver
Women's 400m Freestyle Silver  Silver
Women's 4x100m Medley Relay Silver  Silver
Women's 800m Freestyle Silver  Silver
6 EGY ELSAHARTY Mohamed Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Horizontal bar Gold  Gold 6
Men's Individual All-Around Gold  Gold
Men's Pommel horse Gold  Gold
Men's Qualification and Team Final Gold  Gold
Men's Vault Gold  Gold
Men's Parallel bars Bronze  Bronze
7 LIB BACHROUCHE Katya Swimming Swimming Women's 200m Freestyle Gold  Gold 6
Women's 200m Individual Medley Gold  Gold
Women's 400m Freestyle Gold  Gold
Women's 800m Freestyle Gold  Gold
Women's 100m Butterfly Bronze  Bronze
Women's 50m Freestyle Bronze  Bronze
8 KSA ALAMRI Mohammed Shooting Shooting Men's 25m Center Fire Pistol Gold  Gold 5
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 25m Standard Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 50m Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 25m Standard Pistol Bronze  Bronze
9 EGY HASSAN Mohamed Shooting Shooting Men's 10m Air Rifle Gold  Gold 4
Men's 10m Air Rifle TEAM Gold  Gold
Men's 50m Rifle 3 Positions Gold  Gold
Men's 50m Rifle 3 Positions TEAM Gold  Gold
10 QAT AL-HAMAD Bahya Mansoor Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle TEAM Gold  Gold 5
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Gold  Gold
Women's 50m Rifle 3 Positions Gold  Gold
Women's 10m Air Rifle Silver  Silver
Women's 50m Rifle Prone TEAM Silver  Silver
11 KSA ALBADRANI Aqeel Shooting Shooting Men's 10m Air Pistol TEAM Gold  Gold 4
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 50m Pistol TEAM Gold  Gold
Men's 25m Center Fire Pistol Silver  Silver
EGY MORO Hania Swimming Swimming Women's 200m Backstroke Gold  Gold 4
Women's 4x100m Medley Relay Gold  Gold
Women's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Women's 100m Backstroke Silver  Silver
13 EGY ELBADRY Rowan Swimming Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 4
Women's 4x100m Medley Relay Gold  Gold
Women's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Women's 100m Freestyle Bronze  Bronze
14 TUN BESBES Sarra Fencing Fencing Women's Individual Epée Gold  Gold 3
Women's Team Epée Gold  Gold
Women's Team Foil Gold  Gold
EGY LASHIN Elsayed Table Tennis Table Tennis Men's Doubles Gold  Gold 3
Men's Singles Gold  Gold
Men's Team Gold  Gold
EGY MESHREF Dina Table Tennis Table Tennis Women's Doubles Gold  Gold 3
Women's Singles Gold  Gold
Women's Team Gold  Gold
17 TUN M'RABET Taki Swimming Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 9
Men's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Men's 200m Backstroke Silver  Silver
Men's 200m Breaststroke Silver  Silver
Men's 200m Individual Medley Silver  Silver
Men's 400m Individual Medley Silver  Silver
Men's 4x100m Medley Relay Silver  Silver
Men's 100m Butterfly Bronze  Bronze
Men's 50m Butterfly Bronze  Bronze
18 EGY KAMEL Nada Archery Archery Women's Indv. Rec. 60m Gold  Gold 7
Women's Team Recurve Gold  Gold
Women's Individual Recurve Silver  Silver
Women's Indv. Rec. 70m Silver  Silver
Women's Indv. Rec. FITA Silver  Silver
Women's Indv. Rec. 30m Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. 50m Bronze  Bronze
19 EGY MOSTAFA Mai Swimming Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 5
Women's 4x100m Medley Relay Gold  Gold
Women's 50m Breaststroke Silver  Silver
Women's 50m Freestyle Silver  Silver
Women's 100m Breaststroke Bronze  Bronze
QAT WOHDAN Shaden Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Women's Beam Gold  Gold 5
Women's Floor Gold  Gold
Women's Vault Silver  Silver
Women's Individual All-Around Silver  Silver
Women's Uneven bars Bronze  Bronze
21 QAT AL-MURAIKHI Mubarak Bowling Bowling Men's Masters Gold  Gold 4
Men's Trios Gold  Gold
Men´s Teams of Five Silver  Silver
Men's All events Silver  Silver
EGY EL SAID Salma Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Women's Individual All-Around Gold  Gold 4
Women's Uneven bars Gold  Gold
Women's Beam Silver  Silver
Women's Floor Silver  Silver
23 TUN MATHLOUTHI Ahmed Swimming Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 6
Men's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Men's 4x100m Medley Relay Silver  Silver
Men's 1500m Freestyle Bronze  Bronze
Men's 200m Freestyle Bronze  Bronze
Men's 400m Freestyle Bronze  Bronze
24 QAT AL-OBADI Abdulaziz Archery Archery Men's Individual Comp. 2x50m (1) Gold  Gold 4
Men's Individual Compound Gold  Gold
Men's Individual Comp. FITA Silver  Silver
Men's Team Compound Bronze  Bronze
25 TUN BOUBAKRI Ines Fencing Fencing Women's Team Epée Gold  Gold 3
Women's Team Foil Gold  Gold
Women's Individual Foil Silver  Silver
EGY ELDAWLATLY Nadeen Table Tennis Table Tennis Women's Doubles Gold  Gold 3
Women's Team Gold  Gold
Women's Singles Silver  Silver
TUN ELLOUMI Wassim Swimming Swimming Men's 100m Breaststroke Gold  Gold 3
Men's 50m Breaststroke Gold  Gold
Men's 4x100m Medley Relay Silver  Silver
MAR JELLOUL Adil Cycling Road Cycling Road Men's Individual Road Race Gold  Gold 3
Men's Team Time Trial Gold  Gold
Men's Team Road Race Silver  Silver
TUN M'RABET Talel Swimming Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 3
Men's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
Men's 50m Breaststroke Silver  Silver
30 KUW ARZOUQI Maryam Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle Gold  Gold 4
Women's 50m Rifle Prone Gold  Gold
Women's 10m Air Rifle TEAM Bronze  Bronze
Women's 50m Rifle 3 Positions Bronze  Bronze
EGY FAKHRY Ahmed Archery Archery Men's Individual Comp. 2x50m (2) Gold  Gold 4
Men's Team Compound Gold  Gold
Men's Individual Comp. FITA Bronze  Bronze
Men's Individual Compound Bronze  Bronze
32 EGY ABOUELKASSEM Alaa Eldin Fencing Fencing Men's Individual Foil Gold  Gold 2
Men's Team Foil Gold  Gold
MAR AKKAOUI Malika Athletics Athletics Women's 400m Gold  Gold 2
Women's 800m Gold  Gold
QAT AL MARRI Mohammed Equestrian Equestrian Individual Dressage Gold  Gold 2
Team Dressage Gold  Gold
UAE AL MUSHAREKH Ahmed Golf Golf Men's Individual Gold  Gold 2
Men's Team Gold  Gold
QAT AL-ABDULLA Amna Mesaad Shooting Shooting Women's Trap Gold  Gold 2
Women's Trap TEAM Gold  Gold
UAE ALBLOOSHI Yousef Ahmed Equestrian Equestrian Individual Endurance Gold  Gold 2
Team Endurance Gold  Gold
KSA ALDOSARI Safar Shooting Shooting Men's 10m Air Pistol TEAM Gold  Gold 2
Men's 25m Standard Pistol TEAM Gold  Gold
QAT AL-MOHAMMED Shaikha Khalaf Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle TEAM Gold  Gold 2
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Gold  Gold
KUW ALSHMAA Eman Shooting Shooting Women's Skeet Gold  Gold 2
Women's Skeet TEAM Gold  Gold
TUN BEN CHAABENE Iheb Fencing Fencing Men's Individual Sabre Gold  Gold 2
Men's Team Sabre Gold  Gold
TUN BEN JABALLAH Dorra Fencing Fencing Women's Team Epée Gold  Gold 2
Women's Team Foil Gold  Gold
TUN BESBES Azza Fencing Fencing Women's Individual Sabre Gold  Gold 2
Women's Team Sabre Gold  Gold
TUN CHARNI Olfa Shooting Shooting Women's 10m Air Pistol Gold  Gold 2
Women's 25m Pistol Gold  Gold
BRN FALAH Yusuf Bowling Bowling Men´s Teams of Five Gold  Gold 2
Men's All events Gold  Gold
EGY FAYAD Randa Karate Karate Women's -61 kg Gold  Gold 2
Women's Team Kumite Gold  Gold
EGY FAYEZ Ayman Fencing Fencing Men's Individual Epée Gold  Gold 2
Men's Team Epée Gold  Gold
QAT KAMAL Abubaker Ali Athletics Athletics Men's 3000m Steeplechase Gold  Gold 2
Men's 5000m Gold  Gold
EGY MANSOUR Ossama Karate Karate Men's +84 kg Gold  Gold 2
Men's Team Kumite Gold  Gold
EGY MOSTAFA Shahd Swimming Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Gold  Gold 2
Women's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold
JOR ODETALAH Jalal Cue Sports Cue Sports 8-Balls Pool Singles Gold  Gold 2
9-Balls Pool Scotch Doubles Gold  Gold
EGY RASHED Yasmeen Karate Karate Women's -50 kg Gold  Gold 2
Women's Team Kumite Gold  Gold
EGY SALEH Ahmed Table Tennis Table Tennis Men's Doubles Gold  Gold 2
Men's Team Gold  Gold
EGY ZAHRAN Ali Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Qualification and Team Final Gold  Gold 2
Men's Rings Gold  Gold
QAT ZHU Chen Chess Chess Women's Blitz Individual Gold  Gold 2
Women's Rapid Individual Gold  Gold
56 KUW ALTHUWAINI Abdullah Swimming Swimming Men's 50m Backstroke Gold  Gold 5
Men's 100m Backstroke Silver  Silver
Men's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver
Men's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
Men's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
57 QAT AL-ASEIRI Matara Fahad Shooting Shooting Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Gold  Gold 3
Women's 50m Rifle 3 Positions Silver  Silver
Women's 50m Rifle Prone TEAM Silver  Silver
QAT AL-QAHTANI Zafer Faraj Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Gold  Gold 3
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Silver  Silver
Men's 25m Rapid Fire Pistol Silver  Silver
BRN ALQASMI Azza Shooting Shooting Women's 50m Rifle Prone TEAM Gold  Gold 3
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Silver  Silver
Women's 50m Rifle Prone Silver  Silver
TUN DISSEM Nour Cycling Road Cycling Road Women's Team Road Race Gold  Gold 3
Women's Individual Road Race Silver  Silver
Women's Individual Time Trial Silver  Silver
EGY EL-NEMR Ahmed Archery Archery Men's Individual Rec. 90m Gold  Gold 3
Men's Individual Rec. FITA Silver  Silver
Men's Team Recurve Silver  Silver
MAR LAHSAINI Mouhssine Cycling Road Cycling Road Men's Team Time Trial Gold  Gold 3
Men's Individual Time Trial Silver  Silver
Men's Team Road Race Silver  Silver
KUW MAQDAS Abdullah Tennis Tennis Men's Doubles Gold  Gold 3
Men's Singles Silver  Silver
Men's Teams Silver  Silver
64 KSA ALRODHAN Abdulaziz Mohammed A Archery Archery Men's Individual Comp. FITA Gold  Gold 5
Men's Individual Compound Silver  Silver
Men's Individual Comp. 2x50m (1) Bronze  Bronze
Men's Individual Comp. 2x50m (2) Bronze  Bronze
Men's Team Compound Bronze  Bronze
EGY ELKHOLOSY Hady Archery Archery Men's Individual Rec. FITA Gold  Gold 5
Men's Team Recurve Silver  Silver
Men's Individual Rec. 30m Bronze  Bronze
Men's Individual Rec. 50m Bronze  Bronze
Men's Individual Rec. 90m Bronze  Bronze
66 EGY HUSSEIN Mohamed Swimming Swimming Men's 4x100m Medley Relay Gold  Gold 4
Men's 50m Backstroke Silver  Silver
Men's 100m Backstroke Bronze  Bronze
Men's 200m Backstroke Bronze  Bronze
IRQ JASIM Mohammed Archery Archery Men's Team Recurve Gold  Gold 4
Men's Individual Rec. 70m Silver  Silver
Men's Individual Rec. 30m Bronze  Bronze
Men's Individual Rec. FITA Bronze  Bronze
ALG LAGAB Azzedine Cycling Road Cycling Road Men's Team Road Race Gold  Gold 4
Men's Individual Road Race Silver  Silver
Men's Individual Time Trial Bronze  Bronze
Men's Team Time Trial Bronze  Bronze
EGY MAHGOUB Aya Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Women's Vault Gold  Gold 4
Women's Uneven bars Silver  Silver
Women's Beam Bronze  Bronze
Women's Individual All-Around Bronze  Bronze
QAT SALEM Ali Ahmed Archery Archery Men's Individual Rec. 30m Gold  Gold 4
Men's Individual Recurve Silver  Silver
Men's Individual Rec. 70m Bronze  Bronze
Men's Team Recurve Bronze  Bronze
71 TUN ABBES Nour Tennis Tennis Women's Teams Gold  Gold 3
Women's Singles Silver  Silver
Women's Doubles Bronze  Bronze
IRQ ABDULRAZZAQ Danah Athletics Athletics Women's 100m Gold  Gold 3
Women's 200m Silver  Silver
Women's 400m Bronze  Bronze
QAT AKHLAGHI Mahbubeh Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle TEAM Gold  Gold 3
Women's 50m Rifle Prone TEAM Silver  Silver
Women's 10m Air Rifle Bronze  Bronze
UAE AL MESHAIEI Sumaya Shooting Shooting Women's 25m Pistol TEAM Gold  Gold 3
Women's 25m Pistol Silver  Silver
Women's 10m Air Pistol TEAM Bronze  Bronze
QAT AL-HAJRI Mansour Bowling Bowling Men's Trios Gold  Gold 3
Men´s Teams of Five Silver  Silver
Men´s Single Bronze  Bronze
QAT AL-JABIR Yousef Bowling Bowling Men's Trios Gold  Gold 3
Men´s Teams of Five Silver  Silver
Men´s Doubles Bronze  Bronze
ALG MELIH Amel Swimming Swimming Women's 100m Backstroke Gold  Gold 3
Women's 50m Backstroke Silver  Silver
Women's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
EGY SABRY Ibrahim Archery Archery Men's Individual Rec. 50m Gold  Gold 3
Men's Team Recurve Silver  Silver
Men's Individual Recurve Bronze  Bronze
EGY SHAHIN Islam Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Qualification and Team Final Gold  Gold 3
Men's Parallel bars Silver  Silver
Men's Pommel horse Bronze  Bronze
BRN SUWAILEH Aysha Shooting Shooting Women's 50m Rifle Prone TEAM Gold  Gold 3
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Silver  Silver
Women's 50m Rifle Prone Bronze  Bronze
81 ALG ADJABI Amine Shooting Shooting Men's 10m Air Pistol Gold  Gold 2
Men's 10m Air Pistol TEAM Silver  Silver
EGY ADLY Ahmed Chess Chess Men's Classical Team Gold  Gold 2
Men's Blitz Individual Silver  Silver
UAE AL MAKTOUM HH SH H.b.M. Equestrian Equestrian Team Endurance Gold  Gold 2
Individual Endurance Silver  Silver
UAE AL MAKTOUM Saeed Shooting Shooting Men's Skeet Gold  Gold 2
Men's Skeet TEAM Silver  Silver
QAT AL MARRI Rashid Equestrian Equestrian Team Dressage Gold  Gold 2
Individual Dressage Silver  Silver
KUW ALDEEHANI Fehaid Shooting Shooting Men's Double Trap Gold  Gold 2
Men's Double Trap TEAM Silver  Silver
UAE ALMAAZMI Marwan Karate Karate Men's Individual Kata Gold  Gold 2
Men's Team Kata Silver  Silver
QAT AL-MODIAHKI Mohamad Chess Chess Men's Blitz Individual Gold  Gold 2
Men's Classical Team Silver  Silver
QAT AL-MUHANNADI Ali Rashid Shooting Shooting Men's 50m Rifle Prone Gold  Gold 2
Men's 50m Rifle Prone TEAM Silver  Silver
BRN ALSEBBAH Jamal Shooting Shooting Men's 50m Rifle Prone TEAM Gold  Gold 2
Men's 50m Rifle Prone Silver  Silver
EGY ALY Mohamed Karate Karate Men's Team Kumite Gold  Gold 2
Men's -60 kg Silver  Silver
KUW ALZAIDAN Mohammad Bowling Bowling Men´s Doubles Gold  Gold 2
Men's Trios Silver  Silver
BRN ALZAYANI Lulwa Shooting Shooting Women's 50m Rifle Prone TEAM Gold  Gold 2
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Silver  Silver
EGY AMIN Bassem Chess Chess Men's Classical Team Gold  Gold 2
Men's Rapid Individual Silver  Silver
EGY ASSAR Omar Table Tennis Table Tennis Men's Team Gold  Gold 2
Men's Singles Silver  Silver
ALG ASSELAH Sonia Judo Judo Women's Open Gold  Gold 2
Women's +78 kg Silver  Silver
MAR AYOUNE Ismail Cycling Road Cycling Road Men's Team Time Trial Gold  Gold 2
Men's Team Road Race Silver  Silver
KSA BAHAMDAN Kamal Equestrian Equestrian Team Jumping Gold  Gold 2
Individual Jumping Silver  Silver
TUN BEN OTHMAN Dhouha Karate Karate Women's -55 kg Gold  Gold 2
Women's Team Kumite Silver  Silver
TUN BOUALLEGUE Wajdi Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Floor Gold  Gold 2
Men's Rings Silver  Silver
MAR BOUCHANE Mohamed Archery Archery Men's Individual Rec. 70m Gold  Gold 2
Men's Individual Rec. 90m Silver  Silver
MAR BOUJEDI Abdelilah Karate Karate Men's -67 kg Gold  Gold 2
Men's Team Kumite Silver  Silver
TUN CHAHED Feriel Golf Golf Women's Individual Gold  Gold 2
Women's Team Silver  Silver
TUN CHTIOUI Rafaa Cycling Road Cycling Road Men's Individual Time Trial Gold  Gold 2
Men's Team Time Trial Silver  Silver
KUW DARWISH Jasim Bowling Bowling Men´s Doubles Gold  Gold 2
Men's Trios Silver  Silver
EGY EBADA Yasmeen Tennis Tennis Women's Doubles Gold  Gold 2
Women's Teams Silver  Silver
EGY ELSAID Khaled Archery Archery Men's Team Compound Gold  Gold 2
Men's Individual Comp. 2x50m (1) Silver  Silver
EGY FARAG Yasser Athletics Athletics Men's Shot Put Gold  Gold 2
Men's Discus Throw Silver  Silver
KUW GHAREEB Mohammad Tennis Tennis Men's Doubles Gold  Gold 2
Men's Teams Silver  Silver
MAR HADDIOUI Nezha Golf Golf Women's Team Gold  Gold 2
Women's Individual Silver  Silver
ALG HADJ SAID Kamelia Manal Karate Karate Women's Individual Kata Gold  Gold 2
Women's Team Kata Silver  Silver
MAR HALIM Nizar Karate Karate Men's -75 kg Gold  Gold 2
Men's Team Kumite Silver  Silver
EGY HAMMOUD Ola Tennis Tennis Women's Doubles Gold  Gold 2
Women's Teams Silver  Silver
TUN HASNAOUI Kaouther Karate Karate Women's +68 kg Gold  Gold 2
Women's Team Kumite Silver  Silver
EGY IBRAHIM Radwa Shooting Shooting Women's 10m Air Pistol TEAM Gold  Gold 2
Women's 10m Air Pistol Silver  Silver
TUN JABALLAH Faical Judo Judo Men's Open Gold  Gold 2
Men's +100 kg Silver  Silver
BRN JANAHI Mohamed Bowling Bowling Men´s Teams of Five Gold  Gold 2
Men's Masters Silver  Silver
TUN JAZIRI Malek Tennis Tennis Men's Singles Gold  Gold 2
Men's Doubles Silver  Silver
EGY KHALIL Mostafa Karate Karate Men's Team Kata Gold  Gold 2
Men's Individual Kata Silver  Silver
QAT KHAN Adel Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Gold  Gold 2
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Silver  Silver
MAR LHABZE Lamiae Athletics Athletics Women's 100m Hurdles Gold  Gold 2
Women's 400m Hurdles Silver  Silver
TUN MANSOURI Maya Fencing Fencing Women's Team Epée Gold  Gold 2
Women's Individual Epée Silver  Silver
JOR MARAFI Hani Wrestling Wrestling Men's Greco-Roman 120 kg Gold  Gold 2
Men's Freestyle 120 kg Silver  Silver
KUW MEQLAD Naser Shooting Shooting Men's Trap Gold  Gold 2
Men's Trap TEAM Silver  Silver
KUW MOHAMMAD Afrah Shooting Shooting Women's Skeet TEAM Gold  Gold 2
Women's Skeet Silver  Silver
EGY MOSTAFA Ashraf Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Qualification and Team Final Gold  Gold 2
Men's Individual All-Around Silver  Silver
QAT OGUNODE Femi Seun Athletics Athletics Men's 100m Gold  Gold 2
Men's 200m Silver  Silver
QAT RUSTAM KHAN Riaz Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Gold  Gold 2
Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Silver  Silver
MAR SAADOUNE Abdelati Cycling Road Cycling Road Men's Team Time Trial Gold  Gold 2
Men's Team Road Race Silver  Silver
BRN SHUMI Genzeb Athletics Athletics Women's 1500m Gold  Gold 2
Women's 800m Silver  Silver
EGY SOLIMAN Ahmed Fencing Fencing Men's Team Epée Gold  Gold 2
Men's Individual Epée Silver  Silver
LIB TASLAKIAN Gretta Athletics Athletics Women's 200m Gold  Gold 2
Women's 100m Silver  Silver
133 LIB SHAITO Mona Fencing Fencing Women's Individual Foil Gold  Gold 4
Women's Team Epée Bronze  Bronze
Women's Team Foil Bronze  Bronze
Women's Team Sabre Bronze  Bronze
134 OMA AL NABHANI Fatma Tennis Tennis Women's Singles Gold  Gold 3
Women's Doubles Bronze  Bronze
Women's Teams Bronze  Bronze
QAT AL-MOHANADI Ibrahim Archery Archery Men's Individual Recurve Gold  Gold 3
Men's Individual Rec. FITA Bronze  Bronze
Men's Team Recurve Bronze  Bronze
EGY BAYOUMY Ahmed Swimming Swimming Men's 4x100m Medley Relay Gold  Gold 3
Men's 100m Breaststroke Bronze  Bronze
Men's 50m Breaststroke Bronze  Bronze
EGY FOUDA Hania Archery Archery Women's Team Recurve Gold  Gold 3
Women's Individual Recurve Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. 60m Bronze  Bronze
EGY HELLAL Marwan Swimming Swimming Men's 4x100m Medley Relay Gold  Gold 3
Men's 200m Butterfly Bronze  Bronze
Men's 50m Butterfly Bronze  Bronze
139 EGY ABDELHAMID Heba Karate Karate Women's Team Kumite Gold  Gold 2
Women's -68 kg Bronze  Bronze
EGY ABDELMEGID Adham Swimming Swimming Men's 4x100m Medley Relay Gold  Gold 2
Men's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
EGY ABDELRAHMAN Nadia Karate Karate Women's Team Kumite Gold  Gold 2
Women's -55 kg Bronze  Bronze
OMA AL HASHMI Said Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol Gold  Gold 2
Men's 25m Standard Pistol TEAM Bronze  Bronze
QAT AL RUMAIHI Ali Equestrian Equestrian Individual Jumping Gold  Gold 2
Team Jumping Bronze  Bronze
KSA AL SHALAN Prince Faisal Equestrian Equestrian Team Jumping Gold  Gold 2
Individual Jumping Bronze  Bronze
UAE AL SHAMSI Saif Shooting Shooting Men's Double Trap TEAM Gold  Gold 2
Men's Double Trap Bronze  Bronze
JOR ALMARAFI Ramzi Wrestling Wrestling Men's Freestyle 74 kg Gold  Gold 2
Men's Greco-Roman 74 kg Bronze  Bronze
BRN ALROWAIEI Abdulaziz Shooting Shooting Men's 50m Rifle Prone TEAM Gold  Gold 2
Men's 50m Rifle Prone Bronze  Bronze
UAE ALRUMAITHII Shaikha Shooting Shooting Women's 25m Pistol TEAM Gold  Gold 2
Women's 10m Air Pistol TEAM Bronze  Bronze
ALG BELABIOD Tahani Romaissa Athletics Athletics Women's Long Jump Gold  Gold 2
Women's 100m Hurdles Bronze  Bronze
TUN BEN CHAABENE Amira Fencing Fencing Women's Team Sabre Gold  Gold 2
Women's Individual Sabre Bronze  Bronze
TUN CHEIKH ROUHOU Nihel Judo Judo Women's +78 kg Gold  Gold 2
Women's Open Bronze  Bronze
MAR EL ABBADI Houria Golf Golf Women's Team Gold  Gold 2
Women's Individual Bronze  Bronze
ALG FERDJANI Sid Ali Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Parallel bars Gold  Gold 2
Men's Qualification and Team Final Bronze  Bronze
EGY FOUAD Tarek Fencing Fencing Men's Team Foil Gold  Gold 2
Men's Individual Foil Bronze  Bronze
EGY GHANEM Amr Archery Archery Men's Team Compound Gold  Gold 2
Men's Individual Compound Bronze  Bronze
ALG HAMIDOUCHE Nabil Karate Karate Men's -84 kg Gold  Gold 2
Men's Team Kumite Bronze  Bronze
EGY HEDAYET Omar Tennis Tennis Men's Teams Gold  Gold 2
Men's Doubles Bronze  Bronze
TUN JABEUR Ons Tennis Tennis Women's Teams Gold  Gold 2
Women's Doubles Bronze  Bronze
EGY KASSEM Reem Swimming Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay Gold  Gold 2
Women's 800m Freestyle Bronze  Bronze
EGY KESHTA Hany Karate Karate Men's Team Kumite Gold  Gold 2
Men's -84 kg Bronze  Bronze
JOR KHALED Samah Cycling Road Cycling Road Women's Individual Road Race Gold  Gold 2
Women's Team Road Race Bronze  Bronze
ALG MADANI Abdelmalek Cycling Road Cycling Road Men's Team Road Race Gold  Gold 2
Men's Team Time Trial Bronze  Bronze
BRN MAHBOOB Mahboob Hasan Ali Athletics Athletics Men's 10000m Gold  Gold 2
Men's 5000m Bronze  Bronze
EGY MOSTAFA Karim Tennis Tennis Men's Teams Gold  Gold 2
Men's Doubles Bronze  Bronze
EGY MOURSSY Tamer Karate Karate Men's Team Kumite Gold  Gold 2
Men's -75 kg Bronze  Bronze
MAR NOUASSE Rahima Karate Karate Women's -68 kg Gold  Gold 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
MAR OUHADI Aziz Athletics Athletics Men's 200m Gold  Gold 2
Men's 100m Bronze  Bronze
ALG REGUIGUI Youcef Cycling Road Cycling Road Men's Team Road Race Gold  Gold 2
Men's Individual Road Race Bronze  Bronze
LIB SALEM Joe Shooting Shooting Men's Trap TEAM Gold  Gold 2
Men's Trap Bronze  Bronze
TUN SMANDI Hichem Fencing Fencing Men's Team Sabre Gold  Gold 2
Men's Individual Sabre Bronze  Bronze
EGY SROUR Mohamed Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Qualification and Team Final Gold  Gold 2
Men's Vault Bronze  Bronze
172 TUN LAJNEF Sarra Swimming Swimming Women's 100m Breaststroke Silver  Silver 10
Women's 200m Backstroke Silver  Silver
Women's 200m Breaststroke Silver  Silver
Women's 400m Individual Medley Silver  Silver
Women's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver
Women's 200m Individual Medley Bronze  Bronze
Women's 400m Freestyle Bronze  Bronze
Women's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
Women's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
Women's 50m Breaststroke Bronze  Bronze
173 KSA ALANAZI Khalid Shooting Shooting Men's 10m Air Rifle Silver  Silver 5
Men's 10m Air Rifle TEAM Silver  Silver
Men's 50m Rifle 3 Positions Silver  Silver
Men's 50m Rifle 3 Positions TEAM Silver  Silver
Men's 50m Rifle Prone TEAM Bronze  Bronze
174 ALG BENNACEUR Fella Swimming Swimming Women's 100m Butterfly Silver  Silver 6
Women's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver
Women's 50m Butterfly Silver  Silver
Women's 100m Backstroke Bronze  Bronze
Women's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
Women's 50m Backstroke Bronze  Bronze
175 KUW ALASKARI Yousef Swimming Swimming Men's 100m Butterfly Silver  Silver 5
Men's 200m Butterfly Silver  Silver
Men's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver
Men's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
Men's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
ALG KEBBAB Nabil Swimming Swimming Men's 100m Breaststroke Silver  Silver 5
Men's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver
Men's 50m Freestyle Silver  Silver
Men's 100m Freestyle Bronze  Bronze
Men's 50m Breaststroke Bronze  Bronze
177 EGY AHMED Mahmoud Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Silver  Silver 3
Men's 25m Standard Pistol Silver  Silver
Men's 25m Standard Pistol TEAM Silver  Silver
178 MAR FARJIA Btissam Archery Archery Women's Indv. Rec. 30m Silver  Silver 5
Women's Team Recurve Silver  Silver
Women's Individual Recurve Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. 70m Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. FITA Bronze  Bronze
TUN KHALFALLAH Zeineb Swimming Swimming Women's 100m Freestyle Silver  Silver 5
Women's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver
Women's 200m Freestyle Bronze  Bronze
Women's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
Women's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
180 EGY AHMED Hesham Shooting Shooting Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Silver  Silver 3
Men's 25m Standard Pistol TEAM Silver  Silver
Men's 25m Center Fire Pistol Bronze  Bronze
QAT AL SADI Mahmood Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Horizontal bar Silver  Silver 3
Men's Qualification and Team Final Silver  Silver
Men's Rings Bronze  Bronze
IRQ AL-KHAZRAJI Ammar Archery Archery Men's Individual Comp. 2x50m (2) Silver  Silver 3
Men's Team Compound Silver  Silver
Men's Individual Comp. FITA Bronze  Bronze
EGY FARHOUD Mohamed Swimming Swimming Men's 1500m Freestyle Silver  Silver 3
Men's 400m Freestyle Silver  Silver
Men's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
QAT MAHMOUD Nasra Mohammed Shooting Shooting Women's 10m Air Pistol TEAM Silver  Silver 3
Women's 25m Pistol TEAM Silver  Silver
Women's 25m Pistol Bronze  Bronze
JOR MAZAHREH Jad Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Floor Silver  Silver 3
Men's Vault Silver  Silver
Men's Horizontal bar Bronze  Bronze
186 EGY AHMED Mennatalla Fencing Fencing Women's Individual Sabre Silver  Silver 2
Women's Team Sabre Silver  Silver
KSA ALANAZI Faiz Shooting Shooting Men's 10m Air Rifle TEAM Silver  Silver 2
Men's 50m Rifle 3 Positions TEAM Silver  Silver
QAT AL-KHATER Souad Waleed Shooting Shooting Women's 10m Air Pistol TEAM Silver  Silver 2
Women's 25m Pistol TEAM Silver  Silver
ALG KHELIFATIE Nesrine Swimming Swimming Women's 200m Butterfly Silver  Silver 2
Women's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver
EGY MANSOUR Enas Athletics Athletics Women's Long Jump Silver  Silver 2
Women's Triple Jump Silver  Silver
IRQ NISUIF Ayhab Cue Sports Cue Sports 8-Balls Pool Singles Silver  Silver 2
9-Balls Pool Scotch Doubles Silver  Silver
ALG SAHNOUNE Oussama Swimming Swimming Men's 100m Freestyle Silver  Silver 2
Men's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver
193 IRQ AL-MASHHADANI Rand Archery Archery Women's Indv. Rec. 50m Silver  Silver 5
Women's Indv. Rec. 30m Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. 70m Bronze  Bronze
Women's Indv. Rec. FITA Bronze  Bronze
Women's Team Recurve Bronze  Bronze
194 OMA AL HASANI Said Shooting Shooting Men's 50m Pistol TEAM Silver  Silver 3
Men's 25m Rapid Fire Pistol Bronze  Bronze
Men's 25m Standard Pistol TEAM Bronze  Bronze
QAT AL-EMADI Fahad Bowling Bowling Men´s Teams of Five Silver  Silver 3
Men´s Doubles Bronze  Bronze
Men's Trios Bronze  Bronze
KSA ALHARBI Khalid Bunaydir M Table Tennis Table Tennis Men's Team Silver  Silver 3
Men's Doubles Bronze  Bronze
Men's Singles Bronze  Bronze
EGY AMER Nourhan Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle TEAM Silver  Silver 3
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Bronze  Bronze
Women's 50m Rifle Prone TEAM Bronze  Bronze
TUN BEN KHELIL Farah Swimming Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver 3
Women's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
Women's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
EGY ELESSAWY Noha Shooting Shooting Women's 10m Air Rifle TEAM Silver  Silver 3
Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Bronze  Bronze
Women's 50m Rifle Prone TEAM Bronze  Bronze
TUN FERJANI Mohammed Ayoub Fencing Fencing Men's Team Foil Silver  Silver 3
Men's Individual Epée Bronze  Bronze
Men's Team Epée Bronze  Bronze
TUN GUENNI Olfa Table Tennis Table Tennis Women's Team Silver  Silver 3
Women's Doubles Bronze  Bronze
Women's Singles Bronze  Bronze
MAR LALAMI Nadia Tennis Tennis Women's Doubles Silver  Silver 3
Women's Singles Bronze  Bronze
Women's Teams Bronze  Bronze
KUW MADOUH Mohammad Swimming Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver 3
Men's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
Men's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
IRQ MAHROOS Dhiyaa Shooting Shooting Men's 50m Pistol Silver  Silver 3
Men's 10m Air Pistol Bronze  Bronze
Men's 10m Air Pistol TEAM Bronze  Bronze
TUN SAIDANI Safa Table Tennis Table Tennis Women's Team Silver  Silver 3
Women's Doubles Bronze  Bronze
Women's Singles Bronze  Bronze
KUW SALMEEN Manayer Karate Karate Women's -50 kg Silver  Silver 3
Women's Individual Kata Bronze  Bronze
Women's Team Kata Bronze  Bronze
207 EGY ABDELAZIZ Mona Fencing Fencing Women's Team Epée Silver  Silver 2
Women's Individual Epée Bronze  Bronze
ALG ABDELKADER Zahira Karate Karate Women's -68 kg Silver  Silver 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
QAT ABDULMAJEED Bashar Cue Sports Cue Sports 9-Balls Pool Singles Silver  Silver 2
9-Balls Pool Scotch Doubles Bronze  Bronze
UAE AL ATTAR Mahmood Bowling Bowling Men´s Doubles Silver  Silver 2
Men´s Teams of Five Bronze  Bronze
UAE AL HASHIMI Mohamed Cue Sports Cue Sports Snooker Team Silver  Silver 2
Snooker Singles Bronze  Bronze
OMA AL HATTALI Jamal Shooting Shooting Men's 50m Pistol TEAM Silver  Silver 2
Men's 50m Pistol Bronze  Bronze
KSA ALABBAD Abdulaziz Abbad M Table Tennis Table Tennis Men's Team Silver  Silver 2
Men's Doubles Bronze  Bronze
QAT AL-ATHBA Rashid Hamad Shooting Shooting Men's Double Trap Silver  Silver 2
Men's Trap TEAM Bronze  Bronze
KUW ALDIKAN Ghanem Judo Judo Men's Open Silver  Silver 2
Men's -90 kg Bronze  Bronze
YEM AL-HARAZI Nashwan Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Pommel horse Silver  Silver 2
Men's Floor Bronze  Bronze
UAE ALI Jamal Bowling Bowling Men´s Doubles Silver  Silver 2
Men´s Teams of Five Bronze  Bronze
QAT AL-JUSAIMAN Abdulla Bowling Bowling Men´s Teams of Five Silver  Silver 2
Men's Trios Bronze  Bronze
QAT AL-MARZOUQI Salem Bowling Bowling Men´s Teams of Five Silver  Silver 2
Men's Trios Bronze  Bronze
QAT AL-RAFEEA Amal Ahmed Shooting Shooting Women's Skeet TEAM Silver  Silver 2
Women's Skeet Bronze  Bronze
QAT AL-RUMAIHI Mohammed Ahmed Shooting Shooting Men's Trap Silver  Silver 2
Men's Trap TEAM Bronze  Bronze
QAT AL-SAYED Mohammed Chess Chess Men's Classical Team Silver  Silver 2
Men's Blitz Individual Bronze  Bronze
KUW ALTAYYAR Sooud Swimming Swimming Men's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver 2
Men's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
EGY ALY Marawan Swimming Swimming Men's 200m Freestyle Silver  Silver 2
Men's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
TUN AZAIEZ Riadh Handball Handball Women's Team Silver  Silver 2
Men's Team Bronze  Bronze
UAE BELAYNEH Betlhem Athletics Athletics Women's 5000m Silver  Silver 2
Women's 1500m Bronze  Bronze
TUN BEN AZIZA Mohammed Fencing Fencing Men's Team Foil Silver  Silver 2
Men's Team Epée Bronze  Bronze
MAR BERJANE Fatyha Tennis Tennis Women's Doubles Silver  Silver 2
Women's Teams Bronze  Bronze
LIB CHAMMAS Caren Judo Judo Women's Open Silver  Silver 2
Women's -63 kg Bronze  Bronze
ALG CHEROUATIE Souad Swimming Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver 2
Women's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
ALG ELDJOU Ilhem Karate Karate Women's -55 kg Silver  Silver 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
EGY ELGAMMAL Shaimaa Fencing Fencing Women's Team Foil Silver  Silver 2
Women's Individual Foil Bronze  Bronze
BRN FARHAN Hamad Mubarak Afnan Golf Golf Men's Individual Silver  Silver 2
Men's Team Bronze  Bronze
JOR FUAD Natalie Chess Chess Women's Classical Team Silver  Silver 2
Women's Rapid Individual Bronze  Bronze
BRN HABTEGEBREL Shitaye Eshete Athletics Athletics Women's 10000m Silver  Silver 2
Women's 5000m Bronze  Bronze
TUN HASNAOUI Bouthaina Karate Karate Women's Team Kumite Silver  Silver 2
Women's -61 kg Bronze  Bronze
EGY KAMEL Aya Archery Archery Women's Indv. Rec. 60m Silver  Silver 2
Women's Indv. Rec. 50m Bronze  Bronze
TUN KAMOUN Karim Fencing Fencing Men's Team Foil Silver  Silver 2
Men's Individual Foil Bronze  Bronze
ALG KHERRAR Nesrine Karate Karate Women's -61 kg Silver  Silver 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
MAR KSSEKSOU Redouane Karate Karate Men's Team Kumite Silver  Silver 2
Men's -60 kg Bronze  Bronze
EGY MAHDY Ayah Fencing Fencing Women's Team Epée Silver  Silver 2
Women's Individual Epée Bronze  Bronze
TUN MARRAKCHI Sihem Athletics Athletics Women's Javelin Throw Silver  Silver 2
Women's Shot Put Bronze  Bronze
TUN MEDDEB Myriam Swimming Swimming Women's 4x100m Freestyle Relay Silver  Silver 2
Women's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
ALG MEGHAZI BAKHOUCH Malia Swimming Swimming Women's 4x200m Freestyle Relay Silver  Silver 2
Women's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze
EGY MOHAMED Ebtissam Cycling Road Cycling Road Women's Team Road Race Silver  Silver 2
Women's Individual Road Race Bronze  Bronze
EGY MONA Khaled Chess Chess Women's Rapid Individual Silver  Silver 2
Women's Classical Team Bronze  Bronze
QAT SAIF Ahmed Cue Sports Cue Sports Snooker Singles Silver  Silver 2
Snooker Team Bronze  Bronze
EGY SAMIR Mahmoud Fencing Fencing Men's Individual Sabre Silver  Silver 2
Men's Team Sabre Bronze  Bronze
EGY SHABAN Eman Fencing Fencing Women's Team Foil Silver  Silver 2
Women's Individual Foil Bronze  Bronze
EGY SHERIF Karim Bowling Bowling Men´s Single Silver  Silver 2
Men's All events Bronze  Bronze
TUN SMANDI Mohammed Fencing Fencing Men's Team Foil Silver  Silver 2
Men's Team Epée Bronze  Bronze
252 BRN ABULKHALIQ Abdulmajed Shooting Shooting Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Bronze  Bronze 3
Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Bronze  Bronze
Men's 50m Pistol TEAM Bronze  Bronze
KSA ALDERBI Turki Mohammad S Archery Archery Men's Individual Recurve Bronze  Bronze 3
Men's Individual Rec. 50m Bronze  Bronze
Men's Team Recurve Bronze  Bronze
MAR CHNAIK Jamaa Athletics Athletics Women's 100m Bronze  Bronze 3
Women's Long Jump Bronze  Bronze
Women's Triple Jump Bronze  Bronze
MAR FATTAR Anas Tennis Tennis Men's Doubles Bronze  Bronze 3
Men's Singles Bronze  Bronze
Men's Teams Bronze  Bronze
BRN SULAIMAN Ashban Shooting Shooting Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Bronze  Bronze 3
Men's 25m Rapid Fire Pistol TEAM Bronze  Bronze
Men's 50m Pistol TEAM Bronze  Bronze
KSA SULAIMANI Mosab Saleh H Archery Archery Men's Individual Comp. 2x50m (1) Bronze  Bronze 3
Men's Individual Comp. 2x50m (2) Bronze  Bronze
Men's Team Compound Bronze  Bronze
MAR ZIADI Mehdi Tennis Tennis Men's Doubles Bronze  Bronze 3
Men's Singles Bronze  Bronze
Men's Teams Bronze  Bronze
259 QAT  ABDULNASSIR A. Adham Karate Karate Men's Individual Kata Bronze  Bronze 2
Men's Team Kata Bronze  Bronze
KUW ABDULSAYED Abrar Karate Karate Women's +68 kg Bronze  Bronze 2
Women's Team Kata Bronze  Bronze
LIB ABOU JAOUDEH Rita Fencing Fencing Women's Team Epée Bronze  Bronze 2
Women's Team Foil Bronze  Bronze
OMA AL BALUSHI Sarah Tennis Tennis Women's Doubles Bronze  Bronze 2
Women's Teams Bronze  Bronze
UAE AL HASHEMI Sayed Bowling Bowling Men´s Teams of Five Bronze  Bronze 2
Men's Masters Bronze  Bronze
OMA AL KHATRI Hamed Shooting Shooting Men's 50m Rifle 3 Positions Bronze  Bronze 2
Men's 50m Rifle 3 Positions TEAM Bronze  Bronze
KUW ALHAWAL Shahad Shooting Shooting Women's Trap Bronze  Bronze 2
Women's Trap TEAM Bronze  Bronze
KUW ALMUTAIRI Abdullah Karate Karate Men's -60 kg Bronze  Bronze 2
Men's Team Kumite Bronze  Bronze
KUW ALOTAIBI Abdullah Karate Karate Men's -67 kg Bronze  Bronze 2
Men's Team Kumite Bronze  Bronze
KUW ALRASHIDI Abdullah Shooting Shooting Men's Skeet Bronze  Bronze 2
Men's Skeet TEAM Bronze  Bronze
KUW ALSUBAIE Khaled Shooting Shooting Men's 10m Air Rifle Bronze  Bronze 2
Men's 10m Air Rifle TEAM Bronze  Bronze
MAR BENNANI Lina Tennis Tennis Women's Singles Bronze  Bronze 2
Women's Teams Bronze  Bronze
MAR BERRADA Morad Swimming Swimming Men's 200m Individual Medley Bronze  Bronze 2
Men's 400m Individual Medley Bronze  Bronze
ALG BOUABAOUB Wualid Karate Karate Men's -75 kg Bronze  Bronze 2
Men's Team Kumite Bronze  Bronze
MAR EL KILALI Rania Judo Judo Women's +78 kg Bronze  Bronze 2
Women's Open Bronze  Bronze
EGY GADALLH Mohamed Swimming Swimming Men's 200m Breaststroke Bronze  Bronze 2
Men's 4x200m Freestyle Relay Bronze  Bronze
ALG HAMADINI Missipsa Karate Karate Men's +84 kg Bronze  Bronze 2
Men's Team Kumite Bronze  Bronze
EGY IBRAHIM Rowida Swimming Swimming Women's 200m Breaststroke Bronze  Bronze 2
Women's 400m Individual Medley Bronze  Bronze
IRQ ITBI Salah Fencing Fencing Men's Individual Sabre Bronze  Bronze 2
Men's Team Sabre Bronze  Bronze
LIB KECHECHIAN Noel Table Tennis Table Tennis Women's Doubles Bronze  Bronze 2
Women's Team Bronze  Bronze
LIB KEJEBACHIAN Lara Table Tennis Table Tennis Women's Doubles Bronze  Bronze 2
Women's Team Bronze  Bronze
ALG METIDJI Hillal Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Men's Individual All-Around Bronze  Bronze 2
Men's Qualification and Team Final Bronze  Bronze
EGY MOHAMED Reham Shooting Shooting Women's 50m Rifle 3 Position TEAM Bronze  Bronze 2
Women's 50m Rifle Prone TEAM Bronze  Bronze
MAR NOUASSE Fatima Zohra Karate Karate Women's +68 kg Bronze  Bronze 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
BRN OMAR Khalid Shooting Shooting Men's 25m Center Fire Pistol TEAM Bronze  Bronze 2
Men's 50m Pistol TEAM Bronze  Bronze
KUW QALI Abbas Swimming Swimming Men's 4x100m Freestyle Relay Bronze  Bronze 2
Men's 4x100m Medley Relay Bronze  Bronze
LIB SHAITO Malak Fencing Fencing Women's Team Foil Bronze  Bronze 2
Women's Team Sabre Bronze  Bronze
LIB SHAITO Maya Fencing Fencing Women's Team Epée Bronze  Bronze 2
Women's Team Foil Bronze  Bronze
JOR SOBOH Razan Cycling Road Cycling Road Women's Individual Time Trial Bronze  Bronze 2
Women's Team Road Race Bronze  Bronze
LIB TANNOUS Alexandra Fencing Fencing Women's Individual Sabre Bronze  Bronze 2
Women's Team Sabre Bronze  Bronze
MAR ZAHRAOUI Soukaina Karate Karate Women's -61 kg Bronze  Bronze 2
Women's Team Kumite Bronze  Bronze
MAR ZEMZAMI Chaimaa Gymnastics Artistic Gymnastics Artistic Women's Vault Bronze  Bronze 2
Women's Floor Bronze  Bronze